Články, Články o elektronike, Testy a recenzie, TESTY vaporizérov

RECENZIA IQOS VEEV

RECENZIA IQOS VEEV vape
3.5
(4)

Aká je nová e cigareta od giganta Philip Morris? Recenzia IQOS VEEV prináša skúsenosti s vape novinkou, ktorá funguje na takzvané VEEV náplne, kde už nie je tabak na nahrievanie, ale špeciálna tekutina s nikotínom. Nahrievanie tabaku tak po novom nahradilo nahrievanie e liquidu priamo od výrobcu elektronickej cigarety. Ide teda o veľmi podobný obchodný model, na aký sme si zvykli aj pri klasickej IQOS cigarete na HEETS náplne. Podobný je ale aj praktický systém výmeny prázdnej náplne za plnú, ktorú stačí len zasunúť do ergonomickej konštrukcie. Používateľ preto nemusí nikde nič manuálne dopĺňať ako pri bežných vape alternatívach na pultoch obchodov či e-shopov.

IQOS VEEV vape

Elektronická cigareta IQOS VEEV je na predaj za necelých 20 euro, pričom VEEV náplne stoja necelých 6 euro. V jedom balení sa nachádzajú dva kúsky s 1,5 ml objemom, kde je k dispozícii 27 mg návykového nikotínu. Dokopy teda hovoríme o viac ako 50 mg účinnej látky. Zákazníci majú momentálne na výber zo siedmych náplní s rôznymi príchuťami, medzi ktorými nechýba ani klasický tabak alebo mix červeného či kôstkového ovocia. O konzistentnú premenu tekutej náplne na chutnú vodnú paru sa stará prítomná MESH technika, ktorú si Philip Morris dal pre istotu aj patentovať. Ako dlho teda vydrží plná batéria alebo jedna náplň pre IQOS VEEV?

RECENZIA IQOS VEEV – výbava

Nový IQOS VEEV vape skrýva v kompaktnej a ergonomickej konštrukcii z plastu malú, iba 230 mAh batériu vrátane Bluetooth 4.2 konektivity a USB C portu na nabíjanie, pričom ide o vstup 5V 2A. Na Slovenku sa nám ale nepodarilo rozbehnúť kompatibilnú mobilnú aplikáciu pre smartfóny, ktorá umožňuje nastavovať elektronickú cigaretu podľa predstáv používateľa. To inými slovami znamená, že je v takom prípade možné meniť napríklad takú hustotu vodnej pary. Nabíjačku je možné dokonca nájsť i v samotnom balení produktu, kde sa nachádza ako 10W adaptér, tak aj kábel s koncovkou USB C – USB C.

RECENZIA IQOS VEEV vape
RECENZIA IQOS VEEV vape

RECENZIA IQOS VEEV – výdrž

Ako dlho vydrží batéria v IQOS VEEV? Naša recenzia odhalila, že priemernému vaperovi (resp. fajčiarovi) vydrží jeden celý deň. Pokiaľ by však išlo o občasného fajčiara, tak kľudne aj o deň dlhšie. A naopak, pri veľmi pravidelnom a dlhom vapovaní vydrží poskytovať elektrickú energiu len poľ dňa. Výhodou ale je, že akumulátor možno nabiť len za 20 minút, pričom funguje aj nabíjanie prostredníctvom mobilného telefónu. Stačí použiť pribalený kábel a vaping môže veselo pokračovať ďalej i počas nabíjania. Slabšia výdrž preto v tomto prípade nepredstavuje absolútne žiadny problém.

RECENZIA IQOS VEEV – náplne

Čo sa týka výdrže jednej VEEV náplne, tak pri občasnom vapovaní možno počítať s celodennou výdržou e liquidu. V našom prípade bola spotrebovaná ešte skôr, ako sa nám podarilo vybiť elektronickú cigaretu IQOS VEEV, ktorú sme vôbec nešetrili. Občasnému používateľovi môže teda vydržať poskytovať vodnú paru aj dva celé dni. Ako už bolo spomenuté, momentálne je na výber zo siedmych skvelo chutiacich kúskov, kde figuruje tabaková VEEV náplň CLASSIC AUBURN, CLASSIC BLOND, mentolovo-bylinková GREEN MIX, ovocná RED MIX, SUNGLOW MIX, MAUVE MIX a osviežujúca náplň CLASSIC MINT. V každom jednom prípade je k dispozícii 1,5 ml objem vrátane 27 mg nikotínu, pričom to isté platí i o cene 5,90 euro za 2 náplne.

RECENZIA IQOS VEEV – skúsenosti

Nový IQOS VEEV vape ponúka skúsenosti, aké momentálne neponúka ani jedna dostupná alternatíva na e liquid. Prsty v tom má ako praktický systém výmeny náplne, tak aj pokročilá MESH technika na udržiavanie kvalitatívnej úrovne nahrievania tekutej náplne, vďaka čomu vzniká priemerne chutná a relatívne citeľná aerosól (chýba spomenutá mobilná aplikácia) bez dymu, smradu a dechtu.

Áno, elektronických cigariet je dnes neúrekom, no ani jedna z nich nie je zatiaľ tak praktická ako inovatívna novinka IQOS VEEV od giganta Philip Morris. Chuťou síce príliš nevyniká, ak ste však leniví manuálne dopĺňať tekutý liquid alebo len potrebujete niečo intuitívne na občasné vapovanie, tak si rozhodne prídete na svoje. Treba len počítať s tým, že hustota pary nemusí vyhovovať úplne každému. Najmä, ak ide o takzvaného hardcore vapera.

Páči sa ti tento článok?

Klikni na hviezdu a pridáš hodnotenie.

Priemerné hodnotenie 3.5 / 5. Počet hlasov 4

Zatiaľ žiadne hodnotenia! Môžeš byť prvý

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *