Články, Zaujímavosti

Čo je HYDRO? Hydropónia a hydroponické pestovanie

0
(0)

Čo je HYDRO? Ide o slovíčko, ktorým sa označuje špecifický spôsob pestovania rastlín, ako je napríklad konope (alebo aj marihuana). Hydro je v podstate skratkou pre slovo Hydropónia, ktoré reprezentuje takzvané hydroponické pestovanie v uzavretom priestore (tzv. INDOOR), kedy sa nevyužíva bežná zemina, ale špeciálny tekutý roztok. Táto tekutina obsahuje obrovské množstvá rôznych živín, vďaka ktorým býva rastlinám tak dobre, že vyrastú do nadštandardných rozmerov. Nevýhoda tohto pestovania je však to, že konope alebo iný druh rastliny môže byť v takom prípade náchylnejší na choroby.

Čo je HYDRO? Hydropónia a jej význam

Slovo hydropónia možno nahradiť slovom hydro. Je to v podstate to isté. O čo však ide? Aký má hydropónia význam? Označuje sa ním spôsob pestovania rastlín, ako je napríklad konope (marihuana), kedy pestovateľ nevyužíva zeminu (pôdu), ale tekutinu s nevyhnutnou výživou, do ktorej sa iba jednoducho namočia korienky. O všetko ostatné sa už postará príroda. Výhodou tohto pestovania je, že takmer vždy vyrastú krásneveľké a bohaté rastliny. Jednoducho povedané, pestovateľ, ktorý využije hyroponické pestovanie môže, počítať s poriadnou úrodou.

Hydroponické pestovanie konope (marihuany)

Hydroponické pestovanie konope (marihuany) využívajú aj niektorí naši dodávatelia. Česká značka Cannapurna má v Zlíne obrovskú INDOOR pestiareň CBD konope, kde využíva ako zeminu (klasický indoor), tak aj špeciálny roztok (hydro). Hydropónia mu však dokáže poskytnúť podstatne bohatšiu úrodu v podobe CBD kvetov, ktoré sú nadštandardne voňavé, krásne a poriadne husté. A to je presne to, čo zákazníci vyhľadávajú. Kto by chcel suchú, riedku a smradľavú sušinu z konope? Nikto.

Čo je INDOOR? Indoor pestovanie a jeho význam

Čo je INDOOR? Ide o anglické označenie pre takzvané vnútorné pestovanie rastlín, ako je napríklad konope (marihuana). To v praxi znamená, že rastlina nie je pestovaná na otvorenom priestranstve a ani v skleníku (tzv. green house), ale v uzavretom priestranstve s kontrolovanou klímou. Preto sú tzv. indoor pestovaní nevyhnutné silné, výkonné lampy (už aj LED), rýchle ventilátory aj efektívna filtrácia vzduchu. Vďaka tomu sa pestovateľ dokáže dopracovať k veľmi kvalitným rastlinkám, ktoré budú mať množstvo účinných látok a skvelú arómu, chuť aj výzor. INDOOR kvety môžu byť však zároveň aj HYDRO kvety – pestujú sa vnútri a nevyužívajú zeminu, ale roztok.

Páči sa ti tento článok?

Klikni na hviezdu a pridáš hodnotenie.

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov 0

Zatiaľ žiadne hodnotenia! Môžeš byť prvý

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *