Články, Novinky, Zaujímavosti

Ukrajinci robia kožuchy z konope, odborníci sú nadšení

0
(0)

Ukrajinci robia kožuchy z konope, ktoré môžu zatriasť celým módnym priemyslom. Konopný BIO kožuch a kožušina od dizajnérskej spoločnosti DevoHome má hneď viacero výhod, pretože nie je zo zvieraťa ani z umelého materiálu. Látka je tkaná z konopných vlákien a viskózy s bavlneným základom, používané rastliny konope sú zase pestované organicky bez pesticídov a herbicídov. Ukrajinské kožuchy majú preto nemalé ambície eliminovať dva veľké problémy, ktoré sa od nepamäti spájajú so zvieracími aj syntetickými alternatívami.

Celý svet protestuje proti zvieracej kožušine, pričom už začal protestovať aj proti syntetickej kožušine, ktorá je vyrobená z chemických a ropných produktov. Vytváraním kožušiny na rastlinnej báze riešime všetky tieto problémy so zvieracou a syntetickou kožušinou.“módna dizajnérka Halyna Zeldych

Módna dizajnérka Halyna Zeldych prezradila pre web EUROnews, že je podstatne jednoduchšie pracovať s konopným vláknom ako s vláknom zo syntetického materiálu. To inými slovami znamená, že výrobný proces nie je tak komplexný ako výrobný proces umelého kožuchu. A to aj vďaka skvelým vlastnostiam konopného materiálu, ktoré nespôsobujú alergické reakcie. Okrem jednoduchšej práce stojí však za zmienku aj to, že vlákna, ktoré obsahujú ukrajinské kožuchy, sú duté, takže dokážu veľmi efektívne udržiavať teplo.

Odlišuje sa od syntetickej kožušiny, je veľmi jednoduchá, je len na rastlinnej báze, je biologicky rozložiteľná. Základom tejto najnovšej kožušiny je aj bavlna. Môžete ju zakopať pod zem a celkom sa biologicky rozloží.“módna dizajnérka Halyna Zeldych

Ukrajinci robia kožuchy z konope

Špeciálny konopný materiál, z ktorého spoločnosť DevoHome vyrába ukrajinské kožuchy a kožušiny, mal premiéru počas minuloročného podujatia s názvom Ukrainian Fashion Week, kde si získal nemalú pozornosť odborníkov z módneho priemyslu. Dôvod, prečo zrovna Ukrajinci robia kožuchy z konope, tkvie v ich miestnej kultúre, pretože až 58 % obyvateľov Ukrajiny je za prohibíciu kontroverzných kožuchov zo zvierat. O niečo podobné sa snaží aj miestna nezisková organizácia UAnimals, ktorá výrobu konopných kožuchov taktiež podporuje.

Páči sa ti tento článok?

Klikni na hviezdu a pridáš hodnotenie.

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov 0

Zatiaľ žiadne hodnotenia! Môžeš byť prvý

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *