Články, Články o CBG, Novinky, Veda a výskum

Nová štúdia – CBG má priaznivý vplyv na pokožku

0
(0)

Má látka CBG priaznivý vplyv aj na ľudskú pokožku? Len nedávno publikovaná štúdia (vraj prvá svojho druhu) naznačuje, že takzvaný Kanabigerol môže byť predsa len užitočný aj pri starostlivosti o pokožku. Ide o peer reviewed klinickú štúdiu, ktorá bola realizovaná na 20 zdravých subjektoch v Princeton Consumer Research. Išlo o ženy aj mužov, ktorým bola podaná špeciálna látka (laurylsulfát sodný), aby napodobnila symptómy kontaktnej dermatitídy. Následne dostali takzvané CBG sérum s 0,1 % koncentráciou aj placebo, aby tak odborníci vedeli postupom času zistiť, či im ambiciózny Kanabigerol pomohol alebo nepomohol.

„CBG sérum preukázalo štatisticky významné zlepšenie v porovnaní s placebom, pokiaľ ide o transepidermálnu stratu vody (TEWL) a zníženie výskytu začervenania. Všetky dostupné informácie nasvedčujú tomu, že látka CBG môže byť pri lokálnom používaní ešte efektívnejšia ako látka CBD.“

časť abstraktu z čerstvej štúdie, ktorá hovorí o priaznivom vplyve CBG na pokožku

Takzvaná transepidermálna strata vody (alebo aj TEWL) vzniká pri rôznych kožných komplikáciách, ako je napríklad ekzém alebo dermatitída, pričom ide o pasívne vyparovanie vody cez pokožku. V štúdii, za ktorou stojí spoločnosť Willow Biosciences, zistili, že látka CBG dokáže pomáhať ako pri podráždenej pokožke (začervenaní), tak aj pri nadmernom odparovaní vody, ktoré môže vyústiť do suchej, bolestivo popukanej pokožky. Web proactiveinvestors.com rovnako podotýka, že Kanabigerol môže okrem iného ponúknuť aj pomerne efektívne protizápalové účinky či podporu pre bariérovú funkcionalitu.

CBG má priaznivý vplyv na pokožku

Ak by sme mali brať štatistické zlepšenie zo štúdie vážne, tak látka CBG skutočne ponúka priaznivý vplyv na ľudskú pokožku. Či je veľký alebo malý, v tejto chvíli nevieme. Vieme iba to, že vie podľa dostupných informácií pomáhať pri viacerých kožných komplikáciách, pričom dokáže poslúžiť aj ako prevencia pred vysúšaním alebo začervenaním. Vďaka novým dátam sme sa tak dozvedeli, že kozmetika s obsahom CBG predsa len hydratuje aj regeneruje podráždenú pokožku. V tejto chvíli však nevieme povedať, na aké kožné problémy je látka Kanabigerol najefektívnejšia. Podrobnosti efektivity totiž nepoznáme. Zatiaľ vieme iba to, že funguje aj pri starostlivosti o našu pokožku.

Páči sa ti tento článok?

Klikni na hviezdu a pridáš hodnotenie.

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov 0

Zatiaľ žiadne hodnotenia! Môžeš byť prvý

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *