Články, Zaujímavosti

Delta 8 THC vyrábajú z CBD. USA pohltil nový trend

Delta-8 THC vyrábajú z CBD
0
(0)

V spojených štátoch amerických (USA) sa rozmohol ďalší horúci trend – látka Delta 8 THC. Tento toxický a psychoaktívny kanabinoid sa prirodzene nachádza v rastline konope, kde ho je však veľmi málo. Preto sa ho ľudia naučili pomerne jednoducho vyrábať z konopného extraktu s obsahom látky CBD (Kanabidiol). Americké úrady teraz nevedia, či majú toxickú látku začať regulovať, alebo rovno zakázať. Prohibícia však podľa mnohých odborníkov neprinesie nič dobré, práve naopak – podporí čierny trh.

Delta 8 THC a Delta 9 THC

Najdominantnejším THC kanabinoidom v rastline konope je Delta 9 THC. Ak niekto hovorí o bežnej marihuane alebo o bežnom jointe, tak má na mysli práve túto toxickú látku. Delta 8 THC (Δ8-THC) je, čo sa týka účinkov, veľmi podobná látke Delta 9 THC (Δ9-THC). Aj to je jeden z dôvodov, prečo je v Spojených štátoch amerických (USA) tak populárna.

Za tak obrovskú popularitu Delta 8 THC môže však najmä fakt, že ju možno vyrobiť z látky CBD, ktorá je v modernej časti sveta legálna. A to vrátane Slovenska, kde bola zlegalizovaná od 1. 5. 2021.

Regulácia alebo zákaz?

Mnohé americké úrady majú teraz podľa informácií z webu hempindustrydaily.com dilemu, či toxickú látku Delta 8 THC úplne zakázať, alebo ju aspoň začať regulovať v štýle regulácie Delta 9 THC, ktorá je v mnohých amerických štátoch legálna.

Niektoré americké štáty sa už stihli nakloniť k stiahnutiu produktov s obsahom látky Delta 8 THC zo spotrebiteľského trhu. A to aj preto, lebo regulovať výrobu tejto toxickej látky je veľmi komplikované. Výrobca nemusí pestovať a ani kupovať konope s THC, stačí iba zohnať konopný extrakt s CBD a už mu nič nebráni v tom, aby robil svoju prácu. Uvidíme, ako sa s týmto problémom popasuje Európa, no zrejme si zoberie príklad z USA.

Páči sa ti tento článok?

Klikni na hviezdu a pridáš hodnotenie.

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov 0

Zatiaľ žiadne hodnotenia! Môžeš byť prvý

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *