Články, Slovensko

Zákaz HHC Slovensko

Zákaz HHC
0
(0)

Zákaz HHC začína zavádzať do praxe čoraz viac krajín Európskej únie. Výnimkou nebude v blízkej budúcnosti ani Slovensko. Ako už mnohí nepochybne počuli, aj naša malá krajinka plánuje zasiahnuť do čoraz väčšieho biznisu s HHC produktmi. Čo všetko teda možno od zákazu na Slovensku očakávať?

Zákaz HHC na Slovensku

To, že má byť kontroverzná látka HHC na slovenskom zozname omamných a psychotropných látok, vieme z kuloárov už dlhšie. V uplynulých dňoch sa však dostali na povrch ešte čerstvejšie informácie, ktoré hovoria, že slovenský zákaz príde buď začiatkom júla alebo až začiatkom októbra. Pôjde celkovo o tri látky, a to HHC, HHC-P aj HHC-O. Prvé dve sú pomerne rozšírené, tretia je viac-menej v úzadí.

Zákaz látky prichádza zhruba po dvoch rokoch prudkej aktivity šedej zóny spotrebiteľského trhu, ktorá dohnala zodpovedné orgány až k zmene aktuálneho zákona o omamných a psychotropných látkach. V značnej miere k tomu prispeli takzvané automaty, ktoré bolo a ešte aj stále je možné vidieť po takmer celom Slovensku (najmä obchodné centrá).

Páči sa ti tento článok?

Klikni na hviezdu a pridáš hodnotenie.

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov 0

Zatiaľ žiadne hodnotenia! Môžeš byť prvý

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *